Krásne dievča vie, ako zbaliť chlapa.

Mužské pohlavie je zvyčajne to, ktoré loví ženy. To však neznamená, že žena nemôže zbaliť chlapa. Práve naopak. A nemusí to byť len očividnými spôsobmi, výhodou ženského prístupu je možnosť zaujať rafinovanosťou a prirodzenou krásou. Muži navyše nie sú takí zvyknutí na balenie a len ťažko odolávajú ženskej náklonnosti, takže nemusíte byť taká nervózna z neúspechu. V skutočnosti je každý ústretový krok pre mužov natoľko osviežujúci, že sa stretáva s pozitívnou reakciou. Zistite, akými rôznymi spôsobmi môžete chlapa zbaliť.

Naučte sa cítiť sexy a sebavedomo

Ešte predtým, ako sa pustíte do balenia chlapov, mali by ste sa cítiť dobre. Predtým, ako vyjdete z domu, pozrite sa na seba do zrkadla, usmejte sa a uvedomte si svoje pozitíva. Vďaka tomu z vás bude vyžarovať príjemné sebavedomie a uvidí to aj on. Len si pomyslite, že keď vás príde chlap vyzdvihnúť – vy budete tá sebavedomá. Presne to chcete dosiahnuť, inak nemôžete očakávať pozitívnu reakciu.

Na nič nečakajte, urobte prvý krok

Pravdepodobne čakáte na správny okamih, ktorý vám dodá odvahu osloviť chlapca, o ktorého máte záujem. Príliš dlhé čakanie však nie je dobré. Len vás to bude viac a viac znervózňovať a váš prvý kontakt nemusí dopadnúť dobre. Ak sa s ním chcete porozprávať a vymeniť si čísla, choďte rovno za ním. Majte na pamäti, že on môže byť podobne nervózny – veď ho oslovila žena, nie ona.

Ak sa obávate odmietnutia, stretnite sa s ním, keď sa chystáte odísť. Vyhnete sa tak nepríjemnej situácii, keď budete musieť zostať na mieste. Ak trpíte trémou, majte pripravené svoje číslo na kúsku papiera s krátkou hláškou. Niečo ako „Rád by som ťa spoznal bližšie, ak máš záujem, ozvi sa“ je v poriadku. Takto sa môžete viac sústrediť na rozhovor než na samotné zadanie čísla.

Pozdravy a úsmevy sú na prvom mieste

Premýšľate, akou vtipnou vetou začať konverzáciu? Netrápte sa tým príliš dlho (alebo si pozrite nasledujúce tipy). Najjednoduchšie riešenia bývajú najúčinnejšie. Tak k nemu pristúpte a pozdravte ho. Ak práve nestojí na linke, príde na to, že sa vám páči. Je dôležité spojiť pozdrav s úsmevom, pretože ten je pre muža na žene veľmi príťažlivý. Tvár vo všeobecnosti vyzerá príťažlivejšie a pozitívny postoj okamžite pritiahne viac pozornosti.

Buďte sami sebou

Môže sa to zdať skôr ako klišé než rada, ale je to naozaj tak. Byť sama sebou je najdôležitejšia vec, pokiaľ ide o balenie potenciálneho partnera. Nesnažte sa byť tajomnou ženou ani nekopírujte cudzie gestá a názory, pretože z celej situácie vyjdete ako idiot. Samozrejme, nemusíte na seba hneď na začiatku plieskať všetky negatívne aspekty a budete sa snažiť zamerať na tie pozitívne. To je úplne v poriadku. Ale snaha úplne potlačiť svoju osobnosť povedie len k tomu, že si budete musieť celý proces balenia čoskoro zopakovať.

Zaujímajte sa o to, čo si myslia

Ľudia sa radi delia o to, čo si myslia o určitých veciach a situáciách. Či už sa váš dotaz týka konkrétnej situácie (napríklad čo si objednať na jedenie alebo pitie tam, kde sa nachádzate), rady do domácnosti (akú kávu alebo aký typ vysávača vybrať) alebo dokonca výsledkov aktuálneho športového zápasu. To poteší mužské ego a dodá vám odvahu pokračovať v rozhovore. Len sa vyvarujte citlivejších tém, ako je politika.

Upravte sa

Muži zvyčajne nemajú radi, keď žena nosí vrstvy make-upu a zložité účesy. To však neznamená, že by ste mali vynechať všetku starostlivosť. Jemné líčenie, jednoduchý účes a jemná vôňa zvýšia vaše sebavedomie a prednosti. Určite je tiež lepšie nosiť sukňu ako džínsy, ale všetko s mierou. Dôležité je aj to, aby ste sa cítili dobre. Preto sa skúste obliecť o niečo lepšie ako vo všedný deň a urobíte lepší dojem.

Niekedy si vyjdite sami

Je síce pekné mať so sebou sprievod, ale ak sa chystáte vyraziť do barov až do rána, je to asi dobrý nápad. Ak však chcete mať pokojnejší program, skúste si vyjsť na kávu alebo na jedlo sami. Nie je nič divné ani smutné na tom, keď si dievča vyjde na drink samo. Práve naopak, je ľahšie spoznať chlapca, pretože ho nič nerozptyľuje.

Nebojte sa zložiť kompliment

Niektorým mužom stačia jemné náznaky, iní potrebujú silnejší impulz, aby vedeli, že sa o nich žena zaujíma. Komplimentu sa v žiadnom prípade nemusíte báť. Vyberte si niečo menej konkrétne ako jeho vzhľad (napríklad oči alebo farbu vlasov) a zamerajte sa na jeho vkus – pochváľte napríklad jeho hodinky alebo košeľu.

Venujte pozornosť výrazu tváre a gestám

Keď už sa vám podarí vášho vytúženého partnera prehovoriť, nepodceňujte svoje správanie voči nemu. Muži sa pri ženách veľmi zameriavajú na pery, preto by ste mali mať pri sebe svoj obľúbený rúž alebo lesk na pery a presmerovať na ne pozornosť. Ďalším prejavom záujmu je priamy a dlhý pohľad do očí, ktorý ľudí zaručene zblíži. Ak sa chystáte rozprávať dlhšie, na rade je dotyk. Mali by pôsobiť nenútene a prirodzene, akoby ste si ani neuvedomovali, že sa dotýkate. Samozrejme, zamerajte sa na niektoré menej citlivé oblasti, napríklad na ruky.

Stavte na pozitívny prístup

Keď už stretnutie alebo rozhovor prebieha, je dobré ho podporiť dobrou náladou a celkovo pozitívnym prístupom. Každý chlap si ľahko zapamätá príjemný pocit, ktorý máte, keď beriete veci s nadhľadom a optimisticky. Nebojte sa urobiť si zo seba trochu žartu, čo je skvelý spôsob, ako odľahčiť atmosféru.

Podeľte sa o svoj názor

Priame vyjadrenie vášho názoru na určitú vec určite zaujme, najmä ak sa týka blízkej situácie. Môže sa to týkať dopravnej zápchy, fronty v obchode alebo príjemnejších záležitostí, napríklad toho, že opäť predávajú sezónnu zmrzlinu alebo nápoj. Najjednoduchšiu inšpiráciu nájdete práve tam, kde sa nachádzate. Ľahko sa môžete pripojiť aj so svojím názorom. Ak sa vám napríklad páči hudba, ktorá práve hrá, obaja rýchlo začleníte jej hodnotenie do rozhovoru.

Nezabalte to v obklopení svojich priateliek

Hlasný ženský smiech, hlúčik ľudí hľadačov možných nedostatkov alebo množstvo skúmavých pohľadov – to je presne to, čo nechcete pri prvom stretnutí s akýmkoľvek mužom. Pretože to nie je to, čo chce on. Ak sa chystáte zbaliť chlapa, uistite sa, že vaše priateľky na vás nehľadia pri každom pohybe. A ešte lepšie, nechajte svoje priateľky doma (alebo aspoň za rohom). Ak máte takú trému, že potrebujete sprievod, vezmite si so sebou len jednu kamarátku. Takú, ktorá zostane diskrétna a bude sa držať bokom.

Požiadajte o pomoc.

Vzbudenie ochranárskeho inštinktu muža je spoľahlivý spôsob, ako si získať jeho pozornosť. Ak máte odvahu, môžete predstierať, že sa vás snaží zbaliť iný muž a vy potrebujete jeho pomoc. Najúčinnejší spôsob, ako predstierať takýto rozhovor, je skutočne sa rozprávať – a pritom sa už môžete začať spoznávať. Požiadanie o pomoc z vás však nemusí robiť bezmocnú ženu. Stačí, ak sa bude cítiť užitočná. Napríklad v posilňovni sa môžete opýtať na najlepší spôsob používania zariadenia alebo v obchode na jej skúsenosti s položkami v košíku.

Buďte pripravení

Napriek úžasným kapacitám batérií v súčasných mobilných telefónoch sa môže stať, že sa jednoducho vybijú. Namiesto toho, aby ste s predmetom svojho záujmu hľadali všade okolo ceruzku a papier, noste so sebou blok a pero. Táto možnosť sa vám bude hodiť, keď vám jednoducho dôjde odvaha vyjadriť svoju náklonnosť priamo.

Dajte mu priestor

Prebehlo vaše zoznámenie dobre a teraz si do ďalšieho stretnutia len píšete alebo voláte? Nesnažte sa ho naháňať a zisťovať, čo robí na každom kroku. Každý si zaslúži svoj priestor, preto sa skúste sústrediť na svoje aktivity. Tentoraz nechajte viac aktivít na neho. Aby ste sa vyhli snahe kontaktovať ho príliš často, je dobré dohodnúť sa, kedy presne bude vaše ďalšie stretnutie. To vám dodá pokoj a nebudete cítiť potrebu kontaktovať ho príliš často.