Stretnúť sa na zoznamke v 60 rokoch alebo ešte neskôr? Internet už dávno nie je výsadou mladej generácie. Aj ľudia v pokročilejšom veku poznajú počítač. V dnešnej dobe to nie je žiadny problém. Špeciálne senior zoznamky sú v skutočnosti ideálne pre starších ľudí. Mnohí z nich už napríklad nemajú vo svojom okolí slobodných priateľov alebo sa dostupní priatelia venujú skôr rodine a vnúčatám. Fyzické sily nedovoľujú každému napríklad cestovať. Internet je preto výborným spôsobom, ako sa vyrovnať s osamelosťou.

 • EliteDate

  • 100% overených používateľov
  • Jednoduché zrušenie vášho účtu
  • Používatelia hľadajúci vážny vzťah
  96 / 100 Naše hodnotenie
  Vyskúšať
  Recenzia zoznamky
 • eDarling

  • Overené profily používateľov
  • Zoznamka pre náročných
  • 65 % používateľov s vyšším vzdelaním
  93 / 100 Naše hodnotenie
  Vyskúšať
  Recenzia zoznamky
 • Singles50

  • Používatelia veková skupina (40+)
  • Zabezpečenie osobných údajov
  • Inteligentný návrh partnera
  89 / 100 Naše hodnotenie
  Vyskúšať
  Recenzia zoznamky
 • Academic Singles

  • Sofistikované párovanie
  • Bezpečná a diskrétna zoznamka
  • Dostupná mobilná aplikácia
  82 / 100 Naše hodnotenie
  Vyskúšať
  Recenzia zoznamky

Čo môžete očakávať od online zoznamiek pre seniorov

Online zoznamka ponúka množstvo príležitostí. A to oveľa viac, ako je priemerný človek schopný zvládnuť v reálnom živote. Za jediný deň si môžete prezrieť stovky a stovky profilov. Inak sa však podľa odborníkov zoznamovanie nijako nelíši od tradičného offline zoznamovania.

Aby vznikol úspešný vzťah, musí preskočiť tá povestná iskra. Aj keď spočiatku dosť obmedzene, pokiaľ ide o písomný kontakt a nanajvýš fotografiu, vzájomné sympatie môžu fungovať. Ktorému z potenciálnych náprotivkov dať šancu? Záleží na tom, čo od vzťahu očakávate. Hľadáte nových priateľov, dobrú zábavu alebo nový vážny vzťah?

Rozhodnite sa, či má váš potenciálny partner správne povahové vlastnosti alebo zdieľa napríklad vašu vášeň pre turistiku. Psychológovia sa totiž zhodujú, že zrelé vzťahy sú výrazne pevnejšie, pretože zúčastnené osoby si už sú isté tým, čo od života chcú a čo od svojho partnera očakávajú.

Akých používateľov môžete očakávať na zoznamke pre seniorov?

Tinder alebo iné zoznamky, ktoré sú primárne o zábave, sú doménou mladšej generácie. Tridsiatnici na nich stále úspešne „lovia“. Seniori hľadajú vážny vzťah na zoznamkách, a to nielen na špecializovaných zoznamkách, pretože sa ešte nechcú vzdať partnerského života alebo chcú mať spoločnosť a spriaznenú dušu, s ktorou môžu tráviť čas a zdieľať spoločné koníčky.

Staršia generácia zvyčajne neskrýva svoje vážne úmysly. Na druhej strane sú používatelia zoznamiek v tomto veku často zbytočne podozrievaví voči svojmu okoliu.

Zoznamovacie stránky pre seniorov, sú naozaj diskrétne?

S overenými portálmi nebudete mať problém. Pred výberom konkrétnej stránky nie je zlé vyskúšať niekoľko portálov a prečítať si dostupné recenzie. Len tak si zabezpečíte, že sa informácie, ktoré na zoznamku vložíte, nedostanú do nepovolaných rúk.

Premýšľajte preto o tom, čo uvediete na svojom profile. Nevynechávajte informácie, ktoré sú príliš osobné alebo intímne, a nezdieľajte ich s nikým, kto vás osloví.

Prečo by som mal vyskúšať platenú zoznamku pre seniorov?

Platené zoznamovacie stránky, ktoré vyžadujú napríklad platenú SMS registráciu, sú vo všeobecnosti veľmi účinné pri preverovaní motivácie svojich používateľov. Tých, ktorí prichádzajú na zoznamku so skutočným cieľom zoznámiť sa, neodradia náklady spojené s registráciou.

Naopak, poplatky sú filtrom pre podvodníkov alebo tých, ktorí sa na zoznamkách registrujú z nudy bez vážnych úmyslov.

Ako osloviť používateľov na zoznamke pre seniorov

Buďte primerane aktívni, nebojte sa a nevnímajte internet ako hrozbu. Zoznamovanie je vždy zábava, či už máte dvadsať alebo šesťdesiat rokov. Zabudnite na rozprávanie o tom, ako vás bolia kolená, alebo na hodinový monológ o roztomilých vnúčatách (hoci sú roztomilé).

Hľadáte niekoho, s kým je vám dobre a kto si vás váži ako človeka. Chcete spoznať svoj náprotivok a primerane hovoriť aj o sebe.